UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

O WILGOCI

 

Zjawisko wilgoci w budynkach jest jak najbardziej naturalne i potrzebne dla prawidłowego funkcjonowania istot żywych.

Szybko wykonane prace budowlano - wykończeniowe, zalania oraz uszkodzenia izolacji budynków, powodują, że mury budynku nasiąknięte są wodą. Jednak stale podwyższony poziom wilgotności budynku powoduje tworzenie się roztoczy i grzybów pleśniowych, co z kolei może mieć poważny wpływ na zdrowie domowników, a w szczególności alergików (choroby reumatyczne i układu oddechowego).

Kolejne negatywne następstwa zbyt dużej wilgotności wewnątrz budynków to obniżenie wartości Państwa domu nawet do 15% oraz podniesienie kosztów użytkowania budynku – wilgoć powoduje utratę ciepła nawet do 70%, a co za tym idzie, znacznie zwiększa koszty ponoszone w okresie grzewczym.

W czasie remontu prowadzenie kolejnych prac wykończeniowych, wymaga stałej kontroli poziomu wilgotności materiałów budowlanych np. świeżo wylana i nieosuszona posadzka, posiada zbyt dużą wilgotność, żeby rozpocząć kolejny etap kładzenia wykładzin, paneli, desek, parkietów. Kolejnym przykładem nie do końca przemyślanego remontu jest temat świeżych lub niedosuszonych murów oraz tynków, sytuacja ta powoduję brak możliwości przeprowadzenia prac malarskich wewnątrz budynku, ponieważ pomalowanie niedosuszonego muru z czasem spowoduje wysolenie, zagrzybienie itp. W rezultacie czeka nas kolejny remont i dodatkowe koszty. Podsumowując jeśli mamy choć minimalne odczucia, że przebywamy w zbyt wilgotnych pomieszczeniach, warto zainwestować w kontrolny pomiar wilgotności budynku. Jeśli natomiast jesteśmy pewni, że wilgoć wyniszcza nasz budynek, skontaktujcie się Państwo z nami, osuszymy Wasze mury z wilgoci.